Maket yapılacak projeler müşterilerimiz tarafından ölçek belirlemesi ile başlayan çalışmalarımızın cizimleri yapılır, çizimleri yapılırken maket altlığı olarak isimlendirdiğimiz peysaj çalışmaları için gerekli çizimler yapılır tablo ebatları ayarlanır, aynı zamanda maket üzerinde kullanılacak malzemeler ve boyalar bu aşamada tespit edilir ve hazırlanır.
 
Bütün kesimlere başlanır, kesimler CNC, lazer kesim ve 3 boyutlu makinalarda hazırlanır ve öncelikle kütle montaja hazır hale getirilir. Kütle montajı yapıldığında maketler ana renklerine selülozik boya ile komprosör yardımıyla boyanır, maketlerde renk farkı var ise maketler maskelenir ve diğer renkler makete işlenir.
 
Boyama işleminden sonra maket üzerindeki doğramalar, balkonlar, söveler, vb diğer malzemeler yine aynı işlemlerden gecerek maket üzerine monte edilir ve henüz montaj aşamasında arazi çalışmalarına başlanır, arazi üzerindeki kotlar birebir aynı olacak şekilde ayarlanır, yollar,havuzlar vb. işlenir, aydınlatma çalışması için gerekli çalışmalar yapılır, maketler arazi ve tablo(maket masası) üzerine monte edilir ve geri kalan süsleme olarak adlandırdığımız peysaj çalışmaları yapılır. gerekli bütün ağaçlar, insan fiğürleri, araçlar, aydınlatma elemanları(sokak lambaları, bahçe içi aydınlatmalar) maket üzerine monte edilir ve maket tamamlanır. Maket, masası ve camı(talep edilirse) ile birlikte eksiksiz müşteriye teslim edilir.